Obstawianie meczy online

Zaktualizowano

obstawianie meczy online

Od czasu rozpowszechnienia Internetu, naziemne punkty bukmacherskie nie są już tak często odwiedzane jak kiedyś. Obstawianie meczy jest teraz o wiele prostsze, niż fatygowanie się osobiście do punktu zakładów. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu i mamy dostęp do wielu różnych ofert w tym zakładów live. Jednakże bez względu na sposób zawierania zakładów, wszyscy gracze zadają sobie to samo pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście…

OBSTAWIANIE MECZY ONLINE 2020

Każdy gracz ma swój sposób na sukces. Jedni wnikliwie i cierpliwie analizują daną dyscyplinę i wyniki swoich faworytów, by na ich podstawie typować możliwe rozstrzygnięcia. Inni dają się ponieść aktualne sytuacji np. w zakładach live. Jeszcze inni z kolei zdają się na łut szczęścia. Wielu graczy korzysta z zaawansowanych systemów, które zwiększają możliwości wygranej. A jak skutecznie obstawiać mecze online, żeby wygrać? Podobnie jak w zakładach tradycyjnych nie ma tu jednoznacznej recepty. Trzeba mieć świadomość, że skuteczną metodą jest poświęcenie na analizę i wyliczenie prawdopodobieństwa wygranej tyle czasu by osiągnąć wynik dokładniejszy niż bukmacher. Wielu graczy przy obstawianiu meczy uważa, że kluczem do tego jest skupienie się na jednej dyscyplinie czy niszowej lidze, gdzie wiedza analityków pracujących u bukmachera może być ograniczona. Jedno jest za to pewne – żeby wygrać, na pewno trzeba zagrać, bez tego nie ma szans. Jak zatem zagrać, aby zwiększyć szansę na wygraną ? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

JAK POSTAWIĆ DOBRY KUPON?

Podstawą do zawarcia korzystnego zakładu jest wybór bukmachera. Warto sprawdzić jakie kursy mają poszczególni bukmacherzy i zagrać tam gdzie kurs jest najbardziej korzystny. W przypadku gdy rozpoczynamy naszą karierę z zakładami bukmacherskimi warto skorzystać z bonusów na start a także na kuponach umieszczać tylko dobrze nam znane rodzaje zakładów na przykład obstawić wygraną konkretnej drużyny.

RODZAJE KUPONÓW

jak obstawiać mecze przez internet

W zasadzie wszystkie firmy bukmacherskie oferują tę samą formę zakładów. Mamy w nich do wyboru kupony proste, AKO, maxikombi. Zdarzają się też inne rodzaje charakterystyczne dla danej firmy.

KUPONY PROSTE

Zwane są również pojedynczymi czy też singlami. Obstawianie meczy na tylko jeden zakład na zdarzenia o możliwych dwóch lub trzech rozstrzygnięciach, co daje ok. 30 do 50% szans na zwycięstwo. Zakłady takie można nazwać bezpiecznymi. Chętnie korzystają z nich gracze o dużym kapitale. Kupony takie mają również tę zaletę, że składając się tylko z jednego wydarzenia, gracz ma dużo więcej czasu na jego analizę. Zakłady te są również bardzo popularne w Internecie, gdyż w przypadku rozstrzygnięcia innego niż zakładane, łatwo można skontrować kupon za pomocą zakładów live.

ZAKŁADY AKUMULOWANE

Popularne akumulatory to zakłady wielokrotne, czyli kupony, na których znajdują się co najmniej dwa zdarzenia. Zazwyczaj liczba zdarzeń na kupon nie jest limitowana, co sprawia, że kursy stają się bardzo wysokie, choć oczywiście wprost proporcjonalnie maleje możliwość wygranej. Główną składową zakładów akumulowanych są zakłady standardowe typu wygra/ remis/ przegra, jak i inne rodzaje zakładów np. powyżej/ poniżej. Korzystanie z kuponów tego typu online jest bardzo wygodne, gdyż zdarzenie, które nie może być w ten sposób obstawiane, automatycznie usuwane jest z zakładu. Na wysoki kurs całego kuponu składa się iloczyn kursów wszystkich zdarzeń.

MAXIKOMBI

Zakłady maxikombi, to tzw. zakłady systemowe. Zawierają one co najmniej kilka różnych kombinacji zakładów pojedynczych i akumulowanych na jednym kuponie. Posiadają tę zaletę, że można zyskać część wygranej nawet w przypadku błędnego wytypowania kilku rozstrzygnięć.

MAXIKOMBI JAK GRAĆ I KIEDY SIĘ WYGRYWA?

Fortuna to jeden z legalnie działających w Polsce bukmacherów, który posiada w swojej ofercie również kupony maxikombi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Fortuna przygotowała specjalny samouczek, jak grać za pomocą kuponów maxikombi. Na stronie internetowej tej firmy znajdziemy instrukcję krok po kroku, jak w odpowiedni sposób przygotować taki kupon.
Jak obstawiać mecze? Najpierw należy wybrać spotkanie, na które chcemy postawić zakład a następnie zmienić typ zakładu z AKO na maxikombi, co robi się za pomocą pola listy w prawym górnym rogu kuponu – oczywiście mowa tu o zakładach internetowych. Po zmianie typu kuponu wszystkie spotkania zostaną automatycznie podzielone na 7 grup, gdyż jest to najpopularniejszy system w kuponach maxikombi. Grupy można przygotować samemu za pomocą funkcji drag and drop, czyli po prostu przesuwamy myszką dane pole w odpowiednie miejsce.
Możliwe jest przygotowanie grupy pewniaków oraz grup zawierających różną ilość spotkań. Dalej dla każdego zestawu można przygotować inną stawkę na możliwe rozstrzygnięcia.
Zasadniczo kwotę na kupon maxikombi można określić na dwa sposoby, albo ustalając stawkę dla całego kuponu, albo ustalając stawkę dla każdej pary na kuponie osobno. Wszystko zależy od gracza i jego sposobu na grę.

RODZAJE ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH

Istnieje wiele różnych zakładów bukmacherskich, a każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Nic w tym dziwnego, bowiem dyskusja, jak obstawiać mecze online, aby wygrać, nigdy się nie kończy. Również firmy bukmacherskie dokładają wielu starań, by typowanie było jak najbardziej atrakcyjne i przyciągało jak największą liczbę graczy.

1×2

Typowanie możliwego rozstrzygnięcia danego zdarzenia, to jeden z najpopularniejszych zakładów dostępnych u bukmachera. Polega na kupnie kuponu z zaznaczeniem, jakim wynikiem zakończy się dane spotkanie. 1 to zwycięstwo gospodarzy, x to remis, natomiast 2 to wygrana gości. Jeśli w danym wydarzeniu nie może paść remis, oznacza się je 12.

PODWÓJNA SZANSA

Jest to wariacja przedstawionego wyżej zakładu 1×2. Charakteryzuje się niższym kursem, gdyż gracz wskazuje tutaj dwa z trzech możliwych rozstrzygnięć, przez co jego szanse na wygraną są wyższe. Jeżeli dany bukmacher w swojej ofercie nie przygotował takiej możliwości zakładu, można ją stworzyć samemu wykupując po prostu dwa osobne zakłady na to samo zdarzenie oczywiście z możliwymi różnymi rozstrzygnięciami i takim rozbiciem stawki, by dawało taką samą możliwość wygranej.

UNDER/ OVER

Oznaczany również jako U/ O to zakład typu poniżej/ powyżej. Dotyczy najczęściej bramek zdobytych w meczu, ilości rzutów rożnych, żółtych kartek, ilości setów, zdobytych punktów, słowem wszystkich możliwości, które możemy łatwo zdefiniować za pomocą opcji powyżej/ poniżej. Jak obstawiać mecze przez Internet za pomocą opcji U/ O? Nic prostszego. Wystarczy znaleźć ofertę z taką możliwością u danego bukmachera a następnie wykupić zakład. Przykładowo propozycja poniżej/ powyżej 2,5 w danym meczu piłkarskim zakłada, czy padnie 2 lub mniej goli, czy może 3 lub więcej. Wystarczy poprawnie wytypować tę ilość. Warto również zwrócić uwagę na regulamin, bo w przypadku dogrywki w większości zakładów nie jest ona wliczana do regulaminowego czasu gry.

HANDICAP

Są to specjalne oferty zakładów, dla których można łatwo przewidzieć zwycięzcę. Z definicji handicap to ilość punktów przyznawana jednej ze stron (zazwyczaj tej słabszej) przed rozpoczęciem rozgrywki. Taki zmodyfikowany wynik staje się punktem wyjścia do rozliczania zakładu. Na przykład, jeśli mecz zaczyna się handicapem 2:0, to przy faktycznym zwycięstwie gości 0:2 rezultat będzie remisowy. Jest to przykład tzw. handicapu europejskiego oznaczanego również EH. Istnieją również handicapy azjatyckie AH określane także jako azjany, które łatwo rozpoznać, gdyż posiadają tylko dwie możliwości rozstrzygnięcia. Jest to jednak zagadnienie dość skomplikowane wymagające specjalnego wyjaśnienia w osobnym wpisie.

JAK TYPOWAĆ MECZE ONLINE?

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Mecze piłkarskie gromadzą nierzadko miliony widzów przed telewizorami na całym świecie. Natomiast obstawianie meczy piłki nożnej jest nie tylko proste, lecz również przez mnogość rozwiązań bardzo wciągające. Najciekawsze mecze piłkarskie znajdują się w ofertach każdego szanującego się bukmachera, który zazwyczaj przygotowuje na nie różne interesujące propozycje. Oprócz typowania zwycięzcy i dokładnego wyniku w całym meczu, jak i do przerwy, można również obstawiać poniżej/ powyżej jeśli chodzi o gole, bramki zdobyte przez danego zawodnika, rzuty rożne, żółte kartki i inne. Można typować strzelców bramek, strzelca pierwszego, ostatniego a w zakładach live następnego gola. W zakładach na żywo możliwości jest jeszcze więcej, można typować chociażby dane wydarzenia w kolejnym przedziale czasowym, która drużyna następna wykona rzut rożny, strzeli bramkę etc.
Możliwości jest naprawdę wiele. Jednak wielu typerów głowi się, jak obstawiać mecze piłkarskie, by maksymalizować zyski. Tutaj nie ma sprawdzonej recepty a zawodowi typerzy zazdrośnie strzegą dostępu do swoich skomplikowanych systemów. Nie ma tu żadnej gwarancji na sukces, tak jak nie ma jej w całym świecie bukmacherki. Piłka nożna ze swoją nieprzewidywalnością i ucieraniem nosa faworytom stanowi bardzo ciekawy przedmiot zakładów bukmacherskich.

CZY ISTNIEJĄ PEWNIAKI?

Wielu graczy chętnie typuje mecze faworytów. Mimo że zdarzenia takie nie mają wysokich kursów, to jednak wygrana w zależności od postawionej kwoty, może być znaczna. Nie sposób tutaj oczywiście uniknąć ryzyka. Postawienie tysiąca złotych na kurs 1.2 to zaryzykowanie 1 000 PLN dla wygrania 200 złotych. Sam podatek zabiera już 120 złotych. Dlatego też nie brakuje osób lubiących grać przeciwko faworytom. Ryzyko jest wtedy oczywiście bardzo wysokie, jednak przypadku wygranej można liczyć na naprawdę wysoki kurs.
Pewniaki mają swą wartość w zakładach akumulowanych, gdzie po przemnożeniu kursów możliwa wygrana staje się bardzie atrakcyjna. Oczywiście grając systemami, typerzy również posługują się pewniakami, aby zarezerwować sobie chociażby zwrot z kuponu. Spór, jak przygotować dobry kupon w oparciu o pewniaków rozgrzewa umysły typerów na całym świecie. Jednak w polskich warunkach pewniaki praktycznie istnieją, a to ze względu na podatek bukmacherskie wynoszący 10% stawki.

DARMOWE TYPY BUKMACHERSKIE

W świecie bukmacherki, dobre sprawdzone typy stanowią klucz do sukcesu. Wiele osób porównuje oferty bukmacherów polując na ich błędy w układaniu oferty, co polega po prostu na szacowaniu szans na rozstrzygnięcia danego zdarzenia. Wielu graczy odpłatnie dzieli się swoją wiedzą na temat, jak przygotować dobry kupon i jak wykonać obstawianie meczy online, żeby wygrywać z rozróżnieniem na różne rodzaje zakładów bukmacherskich.
W Internecie można znaleźć oczywiście wiele darmowych typów. Serwisy o tematyce bukmacherskie posiadają zazwyczaj dział, w którym są one nieodpłatnie udostępniane użytkownikom.

JAK GRAĆ SYSTEMEM?

Obstawianie zakładów bukmacherskich cieszy się wielką popularnością. Internet oprócz łatwości gry przyniósł ze sobą przede wszystkim łatwość wymiany informacji. Dzięki temu typerzy mogą poszerzać swoją wiedzę w oparciu o doświadczenia innych graczy. Mają również potężną bazę danych, dzięki której stosunkowo łatwo jest być na bieżąco, jeśli chodzi o wyniki i formę danej drużyny, czy zawodnika. Typerzy tworzą własne skomplikowane systemy pozwalające im na zwiększenie możliwości wygranej i maksymalizacji zysku. Wiele systemów zostało zakazanych przez bukmacherów, którzy w swoich regulaminach dokonują odpowiednich zapisów chroniąc się przed możliwością utraty zysków.

SKUTECZNE SYSTEMY BUKMACHERSKIE?

Szukając informacji na temat sprawdzonych skutecznych zakładów bukmacherskich natrafić można na wiele mniej lub bardziej ciekawych strategii gry. Co więcej, każdy typer posiada w swoim warsztacie kilka systemów, choć nie każdy chętnie się nimi dzieli. Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie, to takie, które mają zapewnić stały zysk, oczywiście w danym przedziale czasowym. Jednym z nich jest gra przeciwko faworytowi ze stawką progresywną lub procentową. Gra polega na obstawianiu 1x lub x2 w zdarzeniach z kursem od 1.01 do 1.49. W takich zakładach kurs przeciwko jest bardzo wysoki a grając za niewielki procent swojego budżetu, można prowadzić skuteczną i zyskowną grę przez dłuższy czas, na czym opierają się pewne systemy bukmacherskie. Najpewniejsze jest jednak to, że chętnych na zakup sprawdzonego i skutecznego systemu nie brakuje, co daje duże możliwości dla ich dystrybutorów.

DARMOWE SYSTEMY

W Internecie znajduje się wprost niezliczona ilość stron poświęcona zakładom bukmacherskim. Praktycznie na każdej z nich znaleźć można informacje na temat różnych systemów. Większość z nich się powtarza a tak naprawdę darmowe systemy bukmacherskie przyciągają swoją kuszącą nazwą i mają zainteresować bardziej samym serwisem niż sprawdzoną strategią gry.

SYSTEMY SKRÓCONE Z GWARANCJAMI

Nie bez kozery mówi się, że matematyka jest królową nauk. Widać to także w świecie zakładów bukmacherskich, gdzie stanowi absolutną podstawę. Skrócone systemy totalizatora piłkarskiego to nic innego, jak strategie gry oparte na teoriach liczbowych. Istnieje wiele kombinacji takich systemów nazywanych także gwarantowanymi.

SYSTEMY PIŁKARSKIE TRZYDROGOWE

Jednym z możliwych systemów do gry w zakładach bukmacherskich są zakłady trzydrogowe. Wielu graczy właśnie na nich opiera swoją strategię w celu maksymalizacji szans. Opierają się one oczywiście o matematykę a żeby je tworzyć i skutecznie wykorzystywać potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie.

GDZIE OBSTAWIAĆ MECZE?

W Polsce możemy wchodzić na strony do obstawiania meczy piłkarskich, które wykupiły licencję Ministra Finansów RP na prowadzenie zakładów wzajemnych. Jest to wymóg obowiązującej w naszym kraju ustawy hazardowej, której wejście w życie stało się przyczyną wielkich komplikacji i zmian na rodzimym rynku bukmacherskim. Ustawa bowiem nakłada wysokie podatki od gry na bukmacherów, a ci oczywiście przenoszą je na graczy. Dzieje się tak dlatego, że każdy zakład objęty jest 12% podatkiem, który gracz musi uiścić w momencie kupna kuponu, niezależnie czy robi to w punkcie stacjonarnym, czy też online. Oznacza to, że zakład o wartości 100 złotych po odjęciu podatku zostaje tylko 88 złotych, od których zostanie naliczona ewentualna wygrana. Dodatkowo od każdej wygranej powyżej 2 280 złotych naliczany jest kolejny podatek w wysokości 10%. Wielu graczy stara się unikać podatków szukając gry u nielegalnie działających bukmacherów lub rozbijając zakłady na kilka kuponów. W Polsce legalne zakłady bukmacherskie oferują:

  1. STS
  2. Fortuna
  3. Millenium
  4. Totolotek
  5. LVBet
  6. ForBet

Jak skutecznie obstawiać mecze przez Internet u legalnie działających bukmacherów? Nie ma tu żadnej różnicy, prócz tego, że w przypadku wygranych nie trzeba obawiać się ewentualnych konsekwencji z powodu niepłacenia podatków.

JAK OBSTAWIAĆ W FORTUNA?

Obstawianie meczów przez Internet jest niezwykle proste a jednocześnie bardzo emocjonujące. Nie bez powodu tak wielką popularnością cieszą się zakłady live, w których można obstawiać wiele ciekawych zdarzeń. Dlatego też firmy bukmacherskie stale rozwijają swoją ofertę również zakładów na żywo. Fortuna działająca na naszym rynku już od dłuższego czasu posiada ofertę zarówno internetową, jak i w punktach stacjonarnych. Obstawianie meczy u tego bukmachera nie różni się zasadniczo od innych tego typu zakładów dostępnych na rynku. Zaznaczyć należy, że Fortuna to legalnie działająca firma, która posiada odpowiednią licencję na świadczenie swoich usług.

FORTUNA REJESTRACJA

Strona bukmachera jest intuicyjna a rejestracja w serwisie przebiega standardowo. Po podaniu wszystkich danych kontaktowych i potwierdzeniu aktywacji, można dokonać depozytu i rozpocząć grę. Tak jak firmy konkurencyjne, tak i Fortuna oferuje swoim graczom bonus powitalny w postaci pomnożenia pierwszej wpłaty, który trzeba oczywiście przeznaczyć na grę i obrócić na określonych warunkach, by móc go wypłacić. Fortuna bonus Grać można zarówno w zakładach standardowych, jak i na żywo a oferta jest dość bogata. Można tu znaleźć zakłady na wszystkie najpopularniejsze dyscypliny sportowe, jak również wydarzenia ze świata rozrywki czy polityki. Nie brakuje wspomnianej wyżej oferty zakładów na żywo, sportów elektronicznych i sportów wirtualnych. Grać można także za pomocą aplikacji mobilnej, co stanowi duże udogodnienie dla wielu graczy.
Tak jak w przypadku innych działających legalnie w Polsce bukmacherów kursy w Fortunie są zadowalające. W celu uatrakcyjnienia gry firma cyklicznie organizuje różne promocje mające przyciągnąć nowych użytkowników i zaspokoić oczekiwania stałych klientów.

JAK OBSTAWIAĆ MECZE STS

STS to całkowicie legalny polski bukmacher, który umożliwia zawieranie zakładów zarówno w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju, jak i przez Internet. Firma znana jest przede wszystkim z licznych akcji sponsorskich – w tej chwili sponsoruje między innymi piłkarzy Jagielloni Białystok. Obstawianie meczy w STS nie różni się niczym od konkurencyjnych zakładów bukmacherskich. Firma oferuje różne rodzaje kuponów, proste, akumulacyjne, maxikombi a także różne rodzaje zakładów, m.in. 1×2, under/ over, hendicap. Oferta jak na polskie warunki jest dość spora. Znajdziemy tu przede wszystkim zdarzenia z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, koszyków, żużel, tenis, lecz także mnie popularne, jak krykiet czy szachy. Można obstawiać również coraz bardziej popularne również u nas sporty elektroniczne a także grać na żywo. STS poszerzył również swoją ofertę o sporty wirtualne. Przy obstawianiu meczy przez Internet, należy wpierw założyć konto w serwisie, co nie powinno nasuwać żadnych trudności. Każdy nowy gracz może liczyć na bonus powitalny, który trzeba obrócić na określonych warunkach, by móc go wypłacić. Zawarcie zakładu również jest banalnie proste, wystarczy wyszukać w ofercie dane zdarzenie a następnie zaznaczyć je w celu dodania do kuponu, na którym znajduje się także lista wyboru z opcjami solo, ako, maxikombi. Kursy w STS tak jak w przypadku pozostałych działających legalnie bukmacherów są dość niskie, dlatego warto korzystać z wszelkiego rodzaju promocji, by choć trochę uatrakcyjnić grę.