Fortuna czy Totolotek

Zaktualizowano

fortuna czy totolotek

Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich działa siedem firm, które oferują swoje usługi online. Mimo że wkrótce grono to zwiększy się o kolejnych dwóch bukmacherów, to jednak rywalizacja o miano lidera branży toczy się między Fortuną a Totolotkiem.
Totolotek to najdłużej działający w Polsce bukmacher, którego działalność rozpoczęła się na długo przed popularyzacją Internetu, bo w roku 1992. Od 2013 roku firma prowadzi serwis internetowy, cieszący się dużym zainteresowaniem ze strony graczy raczej ze względu na szeroką i różnorodną ofertę niż szatę graficzną i funkcjonalności, które, delikatnie mówiąc, wymagają już nieco liftingu. Tymczasem Fortuna jest podmiotem nieco młodszym, lecz bardzo prężnie działającym, co widać nie tylko po szerokiej ofercie i nowoczesnym serwisie internetowym, lecz także po intensywnej promocji i działaniach sponsoringowych.

FORTUNA CZY TOTOLOTEK – JAKIEGO BUKMACHERA WYBRAĆ?

Wielu graczy zastanawia się, który bukmacher jest lepszym wyborem. Zarówno Fortuna, jak i Totolotek oferują wiele korzyści dla swoich klientów, które trzeba brać pod uwagę zakładając konto. Z pewnością Fortuna wydaje się być nowocześniejsza, a to za sprawą lepiej wyglądającego serwisu internetowego. Platforma Totolotka jest już nieco przestarzała. Obie firmy mają mocno ugruntowaną pozycję na rynku. Należą do zagranicznych grup o wielkim kapitale, dlatego nie trzeba martwić się o ich wypłacalność. Na pewno przewagą Fortuny jest prowadzenie transmisji online, dzięki którym gracze na bieżąco mogą śledzić obstawiane wydarzenia.

TOTOLOTEK CZY FORTUNA PORÓWNANIE OFERT

FortunaTotolotek
wyższe kursy*średnie kursy*
600 punktów na terenie Polski500 punktów na terenie Polski
bonus od depozytu do 400 złbonus od depozytu 1120 zł
zakład bez ryzyka 120 złzakłady bez podatku 12%
bonus bez depozytu 10 złbonus bez depozytu 25 zł
Obstawiaj z FortunaObstawiaj z Totolotek

Oferta zakładów bukmacherskich w obu omawianych serwisach jest bardzo podobna, choć bardzo wnikliwy obserwator z pewnością zauważy, że Fortuna posiada nieco więcej mniej popularnych dyscyplin, których nie uświadczy się w Totolotku. Dodatkowo bukmacher ten oferuje też trochę więcej różnych zdarzeń dotyczących jednego spotkania. Jeśli więc należysz do grona bardzo wybrednych typerów szukających jak największej ilości propozycji, to Fortuna w tym względzie wypada minimalnie lepiej. Większą różnicę zauważymy w przypadku oferty na sporty wirtualne, które stają się coraz bardziej popularne. Totolotek oferuje tu zaledwie trzy dyscypliny (piłkę nożną, koszykówkę i tenis) a w Fortunie znajdziesz aż sześć możliwości (futbol, tenis, wyścigi konne, wyścigi psów, samochody i żużel). Oferta zakładów na żywo jest bardzo zbliżona lecz z przewagą Fortuny ze względu na transmisje. Podobnie w przypadku samej użyteczności serwisu, jak już wspominaliśmy, serwis eFortuna sprawia wrażenie bardziej nowoczesnego i użytecznego.

KURSY BUKMACHERSKIE

fortuna czy totolotek kursy bonus 2018

Podobnie jak w przypadku oferty, również kursy oferowane w obu serwisach są bardzo zbliżone. Przypomnijmy, że w ramach obowiązującej w Polsce ustawy bukmacherzy płacą podatek obliczany na podstawie całości obrotu a nie swojego zysku. Jest to jedna z przyczyn, przez które kursy są zdecydowanie niższe niż u zagranicznej konkurencji. Mimo to w ofercie Fortuny i Totolotka można znaleźć ciekawe propozycje na różne wydarzenia. Dotyczy to zwłaszcza serwisu eFortuna w przypadku chociażby Ligi Mistrzów. Na pewno jest tu zdecydowanie lepiej niż w przypadku STS, który nierzadko oferuje naprawdę skandalicznie niskie kursy.
Powyżej jedna z propozycji zakładów na Ligę Mistrzów, zauważalne nieco większe kursy w Fortunie. Totolotek zaś na mecze Ligi Mistrzów oferuje grę bez podatku co stawia na wygranej pozycji jeśli chodzi o wielkość wygranej.

BONUSY U BUKMACHERÓW

TOTOLOTEK

Totolotek oferuje wiele ciekawych promocji nie tylko dla nowych, lecz także stałych klientów. Na czoło wybija się bonus powitalny w wysokości 550 złotych.Aby otrzymać ten bonus na start, wystarczy zarejestrować się w serwisie wpisując kod promocyjny Totolotek i wpłacić depozyt a zostanie on podwojony do wspomnianej kwoty. Już za samą rejestrację konta w serwisie otrzymasz Totolotek freebet w wysokości 25 złotych. Możesz go przeznaczyć na dowolny zakład, którego kurs minimalny wynosi 2.0. Aby go wypłacić, obróć go co najmniej trzy razy. Wracając jednak do dania głównego, bonus 100% naliczany jest automatycznie do pierwszej wpłaty a promocja rozpoczyna się wraz z pierwszym zakładem z salda bonusowego. Wygrane automatycznie dopisywane są do twojego głównego salda. Pamiętaj, że aby wypłacić bonus musisz nim wpierw obrócić trzy razy wraz z pierwszą wpłatą, czyli jeśli pierwszy depozyt to 100 złotych, drugie 100 złotych otrzymasz od Totolotka a przed wypłatą należy obrócić 400 złotych. Do obrotu wliczają się kupony z kursem minimalnym 2.0 i nie mogą być to gry systemowe. Nie jest to jednak jedyny bonus w Totolotku, który na ciebie czeka. Bukmacher przygotował promocję polegającą na tym, że nie trzeba płacić podatku w części lub całości, gdy grasz w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej. Możesz liczyć na 6% lub 12% cięcie podatku w przypadku wygranej. Inną promocją jest Gram Grubo, gdzie po spełnieniu określonych warunków możesz liczyć na zwiększenie wygranej o 12%. Oprócz tego Totolotek oferuje także system poleceń a także klub VIP, w którym możesz liczyć na specjalne korzyści.

FORTUNA

Fortuna przygotowała trochę bardziej skomplikowany, lecz nie mniej interesujący bonus na start dla wszystkich nowych klientów. Warto zacząć od faktu, że za samą rejestrację otrzymujesz freebet w wysokości do 120 złotych na pierwszy zakład. Jeśli wygrasz, możesz grać dalej aż do spełnienia warunków obrotu. Jeśli nie dopisze ci szczęście, otrzymasz zwrot w wysokości do 120 złotych w zależności od kwoty zakładu. Zanim jednak zrobisz pierwszy przelew, pamiętaj, że ma on znaczenie przy naliczaniu bonusu powitalnego. Jeśli więc chcesz zgarnąć pełną pulę, czyli 400 złotych, tyle samo musisz wpłacić w ciągu 10 dni od rejestracji w serwisie. Następnie masz 60 dni, by zagrać za czterokrotność swojej pierwszej wpłaty. Liczą się tylko kupony z co najmniej trzema zdarzeniami oraz kursem minimalnym 1.90. Jeśli spełnisz te warunki, otrzymasz bonus do 400 złotych. Fortuna posiada także inne promocje, między innymi za każdy zakład otrzymujesz punkty, które możesz później wymieniać na freebety lub inne bonusy. Możesz również korzystać z programu poleceń – do zgarnięcia jest kolejne 100 złotych.

APLIKACJA MOBILNA

Nareszcie polscy typerzy doczekali się sytuacji, gdzie wybór aplikacje mobilne serwisów bukmacherskich. Obecnie zarówno Totolotek, jak i Fortuna mogą pochwalić się swoimi apkami na systemy Android oraz IOS. Obie aplikacje mają mocno zbliżone możliwości. Znajdziesz tu przede wszystkim dostęp do pełnej oferty, możliwość obstawiania live, system płatności, powiadomienia, livetracker. Fortuna ma tę przewagę, że oferuje również stream z wielu wydarzeń sportowych, co na pewno stanowi wartość dodaną.

GDZIE LEPIEJ OBSTAWIAĆ?

Wybór nie jest sprawą prostą i warto poświęcić nieco czasu na analizę wszystkich zalet i wad każdego z bukmacherów. W naszej opinii propozycja Fortuny prezentuje się nieznacznie lepiej, przede wszystkim ze względu na trochę szerszą ofertę, wyższe kursy, nowocześniejszy serwis internetowy oraz streaming. Totolotek zaś nadrabia tym, że jest to w określonych warunkach bukmacher bez podatku. Wszystko zależy jednak od indywidualnych gustów i oczekiwań. Jeśli zastanawiasz się pomiędzy tymi dwoma bukmacherami i zadajesz sobie pytanie Fortuna czy Totolotek to każda decyzja w tym przypadku będzie trafna.