Lista legalnych bukmacherów w Polsce

Zaktualizowano

legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista

1 lipca 2017 roku w życie weszło wprowadzone przez polskich ustawodawców, prawo ograniczające korzystanie ze stron bukmacherów internetowych zarejestrowanych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Przed wejściem w życie ustawy znaczną część rynku zakładów bukmacherskich obsługiwały podmioty nie będące zarejestrowane w Polsce. Choć oficjalna interpretacja przepisów podatkowych zawsze mówiła o tym, że korzystanie z usług takich bukmacherów internetowych jest nielegalne, wiele osób ignorowało te przepisy i bez przeszkód grało u zagranicznych bukmacherów. Korzystając z elektronicznych portfeli oraz wypłacając niewielkie kwoty, gracze nie zwracali na siebie uwagi skarbówki i nikt ich nie kontrolował. Byłoby to szczególnie trudne do realizacji zważywszy na skalę zjawiska – w końcu na stronach zagranicznych bukmacherów grały miliony Polaków.

LISTA LEGALNYCH BUKMACHERÓW W POLSCE 2018

Logo bukmachera Totolotek25 PLN freebet
100% bonus od depozytu do 550 zł
Sprawdź
Logo bukmachera Fortuna10 PLN bez depozytu na start
100% bonus od wpłaty do 400 PLN
120 PLN zakład bez ryzyka
Sprawdź
Logo bukmachera LVBET20 PLN bez depozytu na start
1000 PLN do wpłaty
Sprawdź
Logo bukmachera Milenium30 PLN zakład bez ryzyka
100% bonus do 760 PLN
Sprawdź
forbet logo100% bonus od wpłaty do 600 PLN
50 PLN gratis
Sprawdź
Logo bukmachera STS20 PLN – 100 PLN poniedziałkowy bonus
100% do 500 PLN od wpłaty
Sprawdź
etoto logo50 PLN zakład bez ryzyka
w promocji Kasozwrot
Sprawdź

W wyniku ustawy hazardowej od 1 lipca 2017, Ministerstwo Finansów wprowadziło rejestr stron zakazanych – w praktyce rejestr stron internetowych, na których można było znaleźć zagranicznych bukmacherów nie płacących podatków w Polsce. Od tego dnia, strony zostały zablokowane przez dostawców usług internetowych i nie ma możliwości wejścia na nie. Choć firmy z branży stosują różne metody aby obejść wprowadzony zakaz, za korzystanie z nich, również użytkownikom grożą konsekwencje prawne. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa w tym artykule temat: Lista legalnych bukmacherów w Polsce oraz opisy poszczególnych dostawców umożliwiających obstawianie zgodne z prawem.

GDZIE OBSTAWIAĆ LEGALNE ZAKŁADY W POLSCE?

W wyniku ustawy wprowadzonej w lipcu 2017 bukmacherzy zostali zobligowani do posiadania licencji udzielonej przez Ministerstwo Finansów. W celu otrzymania tego dokumentu bukmacherzy muszą spełnić określone wymagania formalne. Jednym z podstawowych wymagań aby stać się bukmacherem, który znajdzie się na liście tworzonej przez Ministerstwo Finansów na mocy ustawy hazardowej, jest oczywiście płacenie podatków na terenie Polski. Siedziba bukmachera musi się również znajdować na terenie naszego kraju tak aby firma podlegała polskiej jurysdykcji. Bardzo określone wymagania ustawodawca nakłada także jeśli chodzi o ochronę danych osobowych użytkowników. Bukmacherzy obowiązani są między innymi do weryfikacji danych użytkowników pod względem pełnoletniości. Każdy gracz przed rozpoczęciem obstawiania musi przesłać bukmacherowi kopię swojego dowodu tożsamości w celu weryfikacji pełnoletności. Oczywiście posiadanie kopii dowodu przez nieuprawnioną osobę może spowodować na przykład próbę wyłudzenia kredytu, z tego względu cała lista legalnych bukmacherów w Polsce online musiała zobowiązać się do odpowiedniego zapisywania, gromadzenia i przetwarzania tego typu wrażliwych danych osobowych.

BUKMACHERZY BEZ PODATKU W POLSCE

Bukmacherów aktualnie działających na rynku można podzielić na dwie podstawowe grupy – bukmacherów funkcjonujących legalnie oraz tych, którzy swoje usługi starają się oferować nielegalnie – omijając wprowadzone zakazy oraz regulacje. Bukmacherzy omijają na przykład blokady swoich adresów internetowych, tworząc nowe adresy i pozycjonując je w wyszukiwarce dla osób, które szukają starych nazw. Bukmacherzy ryzykują w ten sposób wysokie kary (choć wielu twierdzi, że polskie prawo nie będzie dla nich zagrożeniem). Z pewnością jednak kary za korzystanie z tego typu bukmacherów grożą osobom, które będą obstawiać korzystając z usług oferowanych przez nielegalnych bukmacherów. Osobom uczestniczącym w zagranicznym zakładzie wzajemnym lub zagranicznej grze losowej może grozić grzywna wynosząca do 120 stawek dziennych (od 185 zł do nawet 37 000 złotych). Dodatkowa kara może spotkać nas ze strony Urzędu Skarbowego, który po ustaleniu, że korzystamy z usług bukmacherów może nam kazać płacić karny podatek dochodowy. Podatek ten może sięgnąć nawet 75% – bardzo prawdopodobne jednak, że nie będzie to podatek tylko od dochodu a od całej kwoty, którą wypłaciliśmy czy nawet od obrotów. Typuj tylko zgodnie z lista legalnych bukmacherów w Polsce 2018.

LEGALNE ZAKŁADY ONLINE TOTOLOTEK

Totolotek to bukmacher, który jest najdłużej dostępny na polskim rynku – wywodzi się od Totalizatora Sportowego – którego głównym udziałowcem jest Skarb Państwa. Firma w roku 2013, weszła również z ofertą na legalne zakłady online – dostosowując się tym samym do działań nowoczesnych konkurentów. Również jeśli chodzi o punkty stacjonarne Totolotek ma wiele do zaoferowania – ponad 500 placówek w całym kraju. Firma jest jedną z największych na polskim rynku, posiada bardzo szeroką ofertę na różnego typu zakłady. Wśród nich znajdziemy między innymi takie na piłkę nożną, koszykówkę ale także mniej popularne sporty. Bardzo istotną zaletą tego bukmachera jest ciekawa oferta bonusowa dla nowych graczy. Gdy wykorzystasz kod promocyjny Totolotek podczas rejestracji otrzymasz powiększony bonus na start. Bukmacher oferuje bonus bez depozytu o wartości 25 zł oraz bonus 100% pierwszej wpłaty do maksymalnie 550 złotych na konto bonusowe gracza. Projekt ustawy hazardowej zakłada stworzenie również legalnego kasyna online prawdopodobnie za pośrednictwem totolotka. Ważną zaletą tego bukmachera są okresowe promocje pozwalające na grę bez podatku.

legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista

FORTUNA LEGALNY BUKMACHER ONLINE

Fortuna to jeden z największych dostawców zakładów bukmacherskich na polskim rynku. Początkowo, punkty stacjonarne tej firmy wywodzącej się z Republiki Czeskiej były znane pod nazwą Profesjonał Sp. z o.o.. W 2008 roku spółka przekształciła swoje punkty i nazwała je nową marką Fortuna. Od 2012 spółka dołączyła do listy legalnych bukmacherów online w Polsce. Do największych zalet można zaliczyć rzetelność firmy oraz ciekawą ofertę zakładów. Oferta bonus powitalny (od pierwszej wpłaty) wyróżnia się jednym elementem od najlepszych konkurentów. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja jeśli chodzi o promocję Fortuny – „Pierwszy Zakład bez Ryzyka”. Gdy wpiszesz kod promocyjny Fortuna promocja ta pozwala na zawarcie zakładu o wartości nie 100 zł a 120 złotych, w przypadku gdy okaże się on przegrany – kwota zostanie zwrócona na konto gracza – to jeden z ciekawszych bonusów tego typu na rynku.

fortuna legalne zakłady bukmacherskie 2018

LEGALNE ZAKŁADY LVBET

Lvbet to jeden z najnowszych bukmacherów funkcjonujących na polskim rynku zakładów. Bukmacher ten funkcjonuje na polskim rynku zaledwie od 2016 roku, kiedy to firma LVbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie Ministra Finansów, na prowadzenie działalności w zakresie zakładów bukmacherskich na terenie Polski. Firma uruchomiła także w Polsce punkty stacjonarne – pierwsze powstały w marcu 2017 roku. Bukmacher LvBet to bukmacher legalny, który jednak sposobem działania przypomina trochę bukmacherów, których pamiętamy z czasów przed wprowadzeniem ustawy hazardowej. Bez wątpienia strona jest dobrze przygotowana i łatwa w obsłudze dla użytkowników. Wadami są bez wątpienia: dosyć wąska oferta zakładów – szczególnie tych live oraz wysokie marże bukmachera.

Graj legalnie z Milenium

Zakłady Milenium to kolejna firma, która znana jest przez wszystkich, którzy regularnie obstawiali także w punktach stacjonarnych. Firma ta posiada do teraz wiele punktów na terenie całego kraju. Trzeba przyznać, że gra w punktach u tego bukmachera jest przyjemniejsza niż online. W przypadku wersji internetowej jest dość wiele niedociągnięć takich jak trudna w obsłudze strona czy kiepska wersja mobilna. Zaletą natomiast jest z pewnością rzetelność bukmachera, legalna gra i jego znana pozycja na rynku.

Forbet z licencją

Forbet to również jeden z nowszych bukmacherów na polskim rynku. Z racji stosunkowo mało znane pozycji na rynku, bukmacher ten próbuje przyciągnąć użytkowników ciekawymi promocjami bonusowymi – jest to aż 650 złotych od pierwszej wpłaty, czy możliwość grania bez podatku przy spełnieniu określonych warunków – są to bez wątpienia istotne zalety tego bukmachera. Nie sposób jednak nie zauważyć, że bonusy oferowane przez tego bukmachera są związane z dosyć trudnymi do spełnienia warunkami. W momencie gdy chcemy wypłacić bonus musimy dokonać wielokrotnie większego obrotu niż u konkurencji.

POPULARNY LEGALNY STS

Jednym z liderów na Polskim rynku legalnych zakładów bukmacherskich jest bez wątpienia STS. Zaletami tego bukmachera są aplikacja mobilna, dobra i łatwa w obsłudze strona internetowa czy szeroka oferta kursowa. Warto wspomnieć też o sprawnie działającej obsłudze klienta czy dobrej ofercie zakładów na żywo. Ciężko tu doszukiwać się minusów – czasem niestety kursy są niższe niż u konkurencji. Dużą zaletą tego bukmachera jest z pewnością oferta bonusowa, która umożliwia otrzymania premii od pierwszego depozytu w wysokości 100% (maksymalnie do 500 złotych) przy dość korzystnych warunkach obrotu i wypłaty.

ETOTO NOWY LEGALNY BUKMACHER

Etoto to również jeden z nowszych bukmacherów na rynku – nie jest znany jak najwięksi konkurenci z posiadanych punktów stacjonarnych do zawierania zakładów. Bukmacher ten jednak z dużym sukcesem znalazł się na polskim rynku – zaoferował niezła gamę zakładów (w tym zakładów na żywo), ciekawy interfejs dla użytkownika a także niezła ofertę bonusową. Pewną wadą jest wysoki obrót konieczny do wypłaty bonusu oraz długie czasy oczekiwania na kontakt ze strony obsługi klienta.

TOTOLOTEK BEZ PODATKU – „GRAM GRUBO”

Jednym z przykładów tego typu jest promocja oferowana przez Totolotek o nazwie Gram Grubo. Jest to okresowa promocja, której warunki mogą ulegać zmianom. Warunki ostatniej edycji prezentowały się jednak następująco: należało obstawić kupon na zakład prosty bądź live za kwotę minimum 100 złotych. Na kuponie łączny kurs na zdarzenia musiał wynosić 2.0. W przypadku gdy zawarty przez nas zakład spełniał oba założenia, Totolotek dokładał do naszej wygranej 12%. Jest to w tym momencie najlepsza opcja by grać bez podatku wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Aktualnie promocja dostępna jest w piątki a także w przypadku kuponów na mecze Ligi Mistrzów.

totolotek bez podatku 2018

TOTOLOTEK – „TNIEMY PODATEK”

Inną ofertą proponowaną przez zakłady bukmacherskie Totolotek jest promocja „Tniemy podatek”. Jest to dobry  promocja polegająca na dokładaniu do wygranej 6% w przypadku gdy zakład został zawarty poprzez stronę internetową bukmachera, bądź też nawet 12% (czyli całej kwoty, która normalnie stanowiłaby podatek) – w przypadku gdy zakład został zawarty z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

FORBET – 12% WIĘCEJ W ŚRODY

Specjalną ofertę przygotował także Forbet. Oferuje on granie w środy bez podatku wynoszącego 12% – czyli w praktyce do każdej wygranej Forbet dolicza właśnie 12 procent. Warunki jakie muszą być spełnione aby kupon został zakwalifikowany do promocji to – kupon powinien zostać zawarty w dzień promocyjny – czyli właśnie w środę, dodatkowo na kuponie muszą znaleźć się minimum 3 zdarzenia, a łączny kurs zdarzeń na zawartym kuponie powinien wynosić minimum 1.30. Każdy gracz może skorzystać z promocji dowolną ilość razy i zawrzeć dowolną liczbę zakładów bukmacherskich.

MILENIUM – 6% WIĘCEJ NA SPORTY WIRTUALNE

Milenium natomiast przygotował dla swoich graczy specjalną ofertę w ramach, której zwalnia swoich klientów z 50% podatku, w przypadku korzystania z zakładów na sporty wirtualne. Jest to również bardzo ciekawa możliwość, z której skorzystać można zarówno grać przez internet ale także możesz zawierać legalne zakłady bukmacherskie w tradycyjnych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Pamiętajmy jednak o tym, że bukmacher promuje tego typu zakłady, gdyż marże na tego typu zakładach często są wyższe.

LEGALNY BUKMACHER BEZ PODATKU

W przypadku gry u legalnych bukmacherów – posiadających licencję Ministerstwa Finansów w przypadku wygranych kuponów trzeba zapłacić podatek dochodowy od wygranej w wysokości 12 procent. Choć pozornie nie jest to bardzo dużo, obciążenie to jednak w istotny sposób wpływa na rentowność grania utych co są na lista legalnych bukmacherów w Polsce. Całe szczęście jednak, istnieje cały szereg promocji – oferowanych przez polskich największych dostawców zakładów bukmacherskich, dzięki którym można grać bez podatku i zyskiwać znacznie więcej. W praktyce w przypadku korzystania z ofert tego typu u polskich bukmacherów, obowiązek podatkowy nadal istnieje, jednak należny podatek od każdego kupony jest odprowadzany przez bukmachera i jest dodatkowym kosztem i ryzykiem po stronie dostawcy zakładów bukmacherskich. Z punktu widzenia gracza, nie jest to jednak takie istotne i tego typu promocje są po prostu dobrą okazją by postawić kupon. O tym gdzie można skorzystać z tego typu promocji i zyskać więcej w przypadku obstawienia zwycięskiego kuponu, dowiecie się czytając kolejną część tego artykułu.
Jak już wspomniano, możemy trafić na legalnych bukmacherów oferujących akcje promocyjne na zakłady bez podatku.

FAQ – Legalni Bukmacherzy w Polsce

Czy Unibet jest legalny w Polsce ?

Wielu graczy zadaje sobie pytanie czy w Polsce legalnym bukmacherem jest Unibet. Niestety strona tego gracza została wpisana na rejestr stron zakazanych i bukmacher nie otrzymał licencji na świadczenie usług na terenie naszego kraju. Mimo tego można w sieci znaleźć strony wystawione przez bukmachera gdzie możemy obstawiać, jednak firma ta nie posiada licencji w Polsce. Nie można powiedzieć, że Unibet licencję polską posiada.

Czy Expekt jest legalny w Polsce ?

Expekt nie uzyskał również licencji w Polsce. Ta firma nie uzyskała licencji na prowadzenie działalności w naszym kraju. Korzystanie z tego typu stron może być karane.

Czy bwin jest legalny w Polsce ?

Bwin nie posiada licencji Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności w zakresie zakładów bukmacherskich. Z tego względu korzystanie z usług tego bukmachera może grozić karami.

Kiedy bwin z licencją w Polsce ?

Bukmacher ten nie płaci podatków na terenie naszego kraju z tego względu nie ma możliwości otrzymania licencji. Bukmacher ten nie zamierza według oficjalnych komunikatów zmieniać tego stanu rzeczy w najbliższej przyszłości.

Czy bet365 wróci na polski rynek ?

Bet365 to kolejny bardzo znany na polskim rynku bukmacher, który opuścił nasz kraj – bezpowrotnie – tak się przynajmniej na razie wydaje. Z nieoficjalnych doniesień medialnych wynika, że bukmacher bet365, nie planuje w najbliższym czasie ponownego uruchomienia działalności na terenie Polski tym samym lista legalnych bukmacherów w Polsce w 2018 roku jest dla niego zamknięta.