Sts czy Fortuna

Zaktualizowano

sts czy fortuna

W Polsce działa legalnie zaledwie dziewięć firm bukmacherskich, z czego tylko siedem posiada serwisy internetowe (pozostałe dwa są dopiero w fazie przygotowania). Taka sytuacja nie sprzyja konkurencyjności i na pierwszy rzut oka gracze zwyczajnie zmuszani są godzić się na niskie kursy i podobne promocje oferowane przez wszystkich bukmacherów. Czy jednak rzeczywiście mamy na naszym rynku do czynienia z pewnego rodzaju regulowaniem kursów ? Czy wybór sprowadza się do odpowiedzi na pytanie: STS czy Fortuna? A może jest wręcz przeciwnie, mimo ścisłych ograniczeń narzucanych przez ustawodawcę firmy jak mogą rywalizują o każdego typera?

STS CZY FORTUNA JAKIEGO BUKMACHERA WYBRAĆ?

Typerzy często obawiają się korzystać z usług nowych firm na rynku głównie ze względu na przyzwyczajenie do jednego bukmachera. Jeśli chodzi o rozpoznawalność na rynku zakładów bukmacherskich z pewnością marka STS działający od 1997 roku ma przewagę nad Fortuną, która mimo że w świecie zakładów obecna jest dłużej, bo od roku 1996, to pod obecnym logo funkcjonuje od 10 lat. Dodatkowo wejście Fortuny w skład międzynarodowej grupy z jednej strony zapewniło większy kapitał, z drugiej jednak zmiana brandu zaczęła jawić się jako zupełnie nowy podmiot. Oczywiście w pierwszym kontakcie wybór trafi na to co jest bardziej rozpoznawalne lecz gracze dokładnie zwracają uwagę na wartości zamieszczone w ofercie. Liczą się przede wszystkim takie parametry jak kursy, bonus na start i dobra aplikacja mobilna.

PORÓWNANIE FORTUNA I STS

FortunaSts
wyższe kursy*niższe kursy*
600 punktów na terenie Polski400 punktów na terenie Polski
bonus od depozytu do 400 złbonus od depozytu 500 zł
zakład bez ryzyka 120 złbrak
bonus bez depozytu 10 złbrak
Obstawiaj z FortunaObstawiaj z STS

* patrz niżej paragraf “kursy Sts i Fortuna”

FORTUNA CZY STS NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

W czołówce popularności bukmacherów w Polsce znalazły się właśnie te dwie firmy. Często gracze zastanawiają się, STS czy Fortuna – jakiego bukmachera wybrać? Jeśli nie masz jeszcze konta w żadnym z tych serwisów, warto sprawdzić jakie zalety każdy z tych bukmacherów posiada, a jakie elementy kuleją. Fortuna ma większy wybór punktów naziemnych około 600 placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju. W STS wybór jest nieco mniejszy, bo ponad 400 placówek.  Świadczy to o dostępności dla klienta i wielkości na rynku. W Internecie rzecz jest oczywiście o wiele bardziej prosta. Zarówno Fortuna, jak i STS prowadzą zakłady online, jednak to serwis pierwszego z wymienionych bukmacherów sprawia lepsze wrażenie. Obie firmy przygotowały również aplikacje mobilne na Android i IOS. 

KURSY STS I FORTUNA

fortuna czy sts lepsze kursy

Niewątpliwą przewagą Fortuny jest szersza oferta zakładów bukmacherskich, która obejmuje więcej zdarzeń oraz dyscyplin sportowych. Oprócz tego Fortuna proponuje wyższe kursy. Nie od dziś mówi się w świecie bukmacherskim, że STS oferuje najniższe kursy. Pod tym względem wyglądają naprawdę słabo nawet w rywalizacji i innymi legalnymi bukmacherami, o nielegalnie działającej konkurencji nie wspominając. Widać to zwłaszcza w przypadku obstawiania meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Fortuna postawiła sobie za cel przyciągnięcie typerów właśnie na mecze tych elitarnych rozgrywek i proponuje kursy o wiele wyższe niż u konkurencji. Można powiedzieć, że STS idzie tutaj po linii najmniejszego oporu i wychodzi z założenia, że sama popularność rozgrywek sprawi, że część chętnych do obstawiania i tak do nich trafi.

Z analizy zakładów na Ligę Mistrzów w 2018 roku w Fortunie i Sts możemy zauważyć rozbieżności w wartościach kursowych. Powyżej przedstawiamy przykład dwóch meczów z ćwierćfinału tejże ligi. Przy niskich kursach na faworytów spotkania Bayern – Sevilla różnice są niewielkie lecz już kurs na remis 6.9 Fortuny pozostawia w tyle Sts z kursem 6.0. Ta sama prawidłowość występuje w przypadku drugiej pozycji Realu z Juventusem.

OFERTA BONUSOWA STS I FORTUNA

Jak u każdego bukmacher, tak również oferta bonusu STS i Fortuna ma przyciągnąć jak najwięcej nowych klientów. Nic więc dziwnego, że firmy przygotowały propozycje dla nowych klientów i dbają, by były one szczególnie widoczne na rynku. Istnieje kilka rodzajów bonusów, takich jak bonus bez depozytu, zakład bez ryzyka oraz bonus od depozytu. Fortuna oferuje wszystkie 3 wymienione wyżej rodzaje bonusu, a Sts tylko bonus od depozytu. Nie ma co ukrywać, że promocja na start decyduje często, czy nowy gracz skorzysta z usług danego bukmachera. By odebrać bonus na start wpisz kod promocyjny Fortuna podczas zakładania konta.

BONUS POWITALNY FORTUNA

fortuna legalne zakłady bukmacherskie 2018

Bardzo częstą promocją organizowaną przez firmy bukmacherskie jest zakład bez ryzyka. Taką akcję przygotowała dla wszystkich nowych klientów Fortuna freebet wynosi 120 złotych. Jeśli nie masz jeszcze konta u tego bukmachera, możesz zarejestrować się i zagrać bez ryzyka a w przypadku niepowodzenia, otrzymasz zwrot zakładu do 120 złotych. To jednak nie wszystko – Fortuna bonus na start oferowany dla nowych graczy otrzymasz, jeśli w ciągu 10 dni od rejestracji dokonasz pierwszego depozytu. Jeśli w ciągu 60 dni zagrasz za czterokrotność pierwszego depozytu, otrzymasz bonus aż do kwoty 400 złotych. Do promocji wliczane są wszystkie kupony, na których są przynajmniej 3 zdarzenia a kurs wynosi nie mniej, niż 1.90. Dodatkowo w Fortunie możesz liczyć na bonus bez depozytu w wysokości 10 złotych. Bonus na start jest dodawany automatycznie do Twojego konta, po uzupełnieniu pola kod promocyjny Fortuna w formularzu rejestracyjnym.

STS BONUS NA START

W przypadku STS bonus powitalny wynosi 500 złotych i na pewno jest to oferta warta rozważenia. Bonus przyznawany jest na zasadzie pierwszego depozytu – jeśli wpłacisz 100 złotych, drugie tyle otrzymasz do wykorzystania od STS. Aby otrzymać maksymalną kwotę, czyli 500 złotych, sam musisz tyle wpłacić. Natomiast jeśli wpłacisz więcej, bo masz takie prawo, to i tak bonus na start STS wyniesie 500 złotych. Pamiętaj również, że przed wypłatą musisz obrócić go na określonych warunkach. W STS obrót bonusem sprowadza się do 3-krotnego postawienia całej bonusowej kwoty po kursie nie mniejszym niż 1.91. Ponadto nie może on zostać wykorzystany na  zakłady specjalne, takie jak „Hit dnia” czy Maxikombi. Aby bonus został naliczony, niezbędne jest zaznaczenie opcji „chcę otrzymać bonus startowy” w trakcie wypełnienia formularza rejestracyjnego. Pamiętaj również, że przed wypłatą pierwszego depozytu, musisz wpierw zagrać przynajmniej raz za całą kwotę w zakładzie z kursem nie niższym niż 1.5.

BONUS STS CZY FORTUNA

Mimo że na pierwszy rzut oka bonus w STS wygląda bardziej okazale, to po szczegółowym przeanalizowaniu obu propozycji widać, że oferta Fortuny jest lepsza. Większe zróżnicowanie  oferty na zakłady i bonusów sprawia, że Fortuna jest czołowym bukmacherem wśród polskich typerów. Już po założeniu konta, możesz zagrać nawet bez depozytu. Masz też do wykorzystania największy na rynku bonus jako zakład bez ryzyka o wartości 120 zł.

FORTUNA ALBO STS WYBÓR APLIKACJI MOBILNEJ

Jeszcze nie dawno żaden polski bukmacher nie oferował aplikacji mobilnej. Obecnie sytuacja na rynku się zmieniła i zarówno Fortuna, STS i kilka innych firm przygotowały apki na Android i IOS, które z grubsza oferują możliwości podobne do serwisu internetowego. Obiektywnie trzeba przyznać, że Fortuna aplikacja mobilna jest lepsza pod względem szybkości postawienia zakładu, spełnia swoje zadanie w zupełności. Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne, a także bezproblemowe nawet w zakładach live, gdzie liczy się przede wszystkim czas reakcji. W przypadku STS zdarzają się opinie o problemach w działaniu aplikacji. Być może to kwestia wprowadzenia drobnych poprawek.

STS CZY FORTUNA GDZIE LEPIEJ OBSTAWIAĆ?

Sprawa jest prosta, tam gdzie możesz znaleźć lepsze kursy. Owszem promocje są ważne i bonus powitalny STS robi wrażenie dużą wartością,  . Można dzięki niemu zyskać niezły kapitał na start. Podobnie jest w Fortunie, gdzie możesz jednak liczyć na lepsze kursy, nie tylko w zakładach na Ligę Mistrzów. Nie ma co ukrywać, bonus jest tylko dodatkiem do gry. Najważniejsze są kursy i bezproblemowe komfortowe korzystanie z serwisu. Najlepsza aplikacja bukmacherska, na to miano zdecydowanie zasługuje aplikacja Fortuna. Na pytanie, STS czy Fortuna odpowiadamy: pod wymienionym względami w Fortuna wygrywa tą rywalizację na ten moment.